Мета: сприяти засвоєнню знань про діяльність княгині Ольги та її сина Святослава; розвивати вміння працювати з історичною картою; виховувати інтерес до минулого свого народу. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ І. Організаційна частина уроку ІІ. Актуалізація знань учнів Історичний диктант : 1. Назва «Русь» є скандинавською чи автохтонною за походженням? 2. Князь Аскольд належав до династії […]
Очікувані результати Після уроку учні зможуть: • показувати на карті кордони країн Європи наприкінці ХVІІІ — на початку ХІХ ст.; • аналізувати соціально-економічний і політичний розвиток Франції напередодні революції; • характеризувати діяльність королівської влади; • визначати причини Французької революції, провідні ідеї французького Просвітництва. • давати характеристику визначним особистостям цього періоду: Вольтеру, Монтеск’є, Руссо, Дідро; • […]
Мета: ознайомити учнів із завданням і структурою курсу «Пізній Новий час (кінець XVIII — п. XХ ст.)» у 9-му класі, його хронологічними межами та періодизацією, змістом та структурою підручника, атласів, робочих зошитів, додатковою навчальною, художньою та енциклопедичною літературою, електронними та Інтернет-ресурсами; характеризувати зміни, що сталися в житті європейських держав наприкінці XVIII — на початку XХ […]
Учні мають знати: як відбувався процес формування території Київської Русі; хронологічні межі правління перших київських князів; характеризувати внутрішню та зовнішню політику київських князів; основні наслідки походів проти Візантії; звідки походить назва «Русь». Основні поняття: «держава», «князь», «Русь», «династія» «східнослов’янські племенні союзи». Основні дати: кінець V – 30-ті роки VIст. – час правління Кия; 860-882рр. – […]
Мета: визначити територію, заняття й суспільні відносини союзів слов’янських племен, що стали базою, на якій виникла держава – Київська Русь; розвивати в учнів навички роботи з першоджерелами, історичною картою, блок-таблицями, схемами; виховувати в учнях почуття національно-історичного патріотизму. Наочні та історичні джерела: карта «Київська Русь», текст «Повісті минулих літ», підручники. Тип уроку: комбінований, з дидактично-розвиваючим ухилом. […]
Мета: сформувати в учнів цілісне уявлення про період виникнення та розквіту Київської Русі, формуючи компетентність з указаного періоду історії; формувати образні та логічні компетенції учнів; прищеплювати інтерес до вивчення історії Батьківщини. Завдання: ознайомити (оглядово) учнів з найбільш важливими етапами періоду, що вивчається; звернути увагу на найбільш значущі моменти; встановити хронологічні рамки та нанести на лінію […]
Очікувані результати Після уроку учнів знатимуть причини хрестових походів, хід подій та результати; продовжать формування навичок самостійної роботи з підручником і складання таблиць, орієнтуватимуться у хронології подій. ХІД УРОКУ І. Організаційна частина уроку ІІ. Актуалізація знань учнів Запитання для бесіди Що відбувається у християнському світі в середині XI ст.? Які світові релігії існували в XI […]
Очікувані результати Після уроку учні зможуть: • розповідати про становище християнської церкви в ранньому Середньовіччі; • даватимуть оцінку ролі церкви в суспільстві; • виробити уявлення про причини виникнення появи єресей та про методи боротьби християнської церкви з ними; • давати характеристику історичним діячам: Григорію VII; Іннокентію III, Торквемаді; • показувати на карті території поширення католицької […]
Очікувані результати Після цього уроку учні зможуть: давати характеристику історичним діячам; упізнавати історичного діяча за описом; показувати на карті території середньовічних держав; орієнтуватися в часі й називати дати найважливіших подій теми; описувати життя різних верств середньовічного суспільства; розповідати про устрій та управління середньовічного міста; розповідати про зміни, що відбулися в житті в житті середньовічних людей. […]