Тема уроку «Від проголошення Незалежності до нової України»
Мета: опрацювати історичну довідку щодо періоду в історії України від 1991 до 2016 року, актуалізувати знання учнів з цього етапу розвитку України; пригадати імена видатних українців у найбільш помітних сферах діяльності, показати потенціал української наукової, культурної еліт; розвивати логічне, критичне мислення, пам’ять, уміння грамотно висловлювати, аргументувати власні судження, працювати в групі; виховувати любов до України, високі почуття до свого народу; формувати соціальні, комунікативні, пізнавальні компетентності.
Обладнання: Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімна України, портрети видатних діячів України.
Хід уроку
Учитель.
У 2016 році ми відзначаємо 25 років незалежності України. 25 років – це мало чи багато? Ще мало для країни, але вже достатньо для людини. Це час подумати та проаналізувати нашу історію, нашу сучасність.
1991 рік належить століттю, яке принесло нашому народу страждання, смерть, голод, але й надію, відродження й, нарешті, самостійність. Тож запрошую вас здійснити подорож часом, піднятися по сходинках від 1991 року до 2016.
Учитель.
Україна сучасна і стародавня сплелися в одне ціле. Тож давайте пригадаємо видатні віхи української історії і висловимо власну думку щодо ціх подій : 1991 р.,1996 р.,2004 р.,2010 р.,2016 р.
І ведучий.
Існують державні свята. Назвіть їх, будь ласка (учні називають свята).
Питання для обговорення
- Якщо б Ви мали можливість ініціювати затвердження свята, якого ще нема в державному календарі свят, що б ви запропонували? (Відповіді учнів).
ІІ ведучий
Свята, наші традиції, історія – ланки взаємозалежні, міцні. Історія… Одвічне колесо, що повертатиметься завжди. Тож давайте звернемося до професійних джерел, щоб пройти історичний шлях довжиною 25 років.
До речі, проект «20 кроків до мрії» – це цикл програмних роликів, присвячених важливим історичним фактам, подіям, процесам становлення Української держави, починаючи від перших спроб українського народу здобути незалежність.
Перегляд відеоролику «Крок 20. Сучасна Україна»
(Режим доступу –https://www.youtube.com/watch?v=HRI9RalSrA4)
Питання для обговорення
- Які істотні зрушення відбулися в історичному процесі, соціальній, економічній, культурній та інших сферах? (Відповіді учнів).
Учитель.
Україна народила багато талановитих синів, дочок, які прославляли нашу землю в минулому і прославляють зараз.
Робота з цитатами. Завдання для обговорення чи дискусії.
- «А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». (Ліна Костенко)
- «Україна починається з тебе». (Чорновіл В. М.)
- «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути»(В’ячеслав Липинський) «Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна». (М. Грушевський)
- «Україна — це вічність, не тільки сьогоднішня, але передусім майбутня й минула». (Ярослав Стецько).
Учитель
Підсумовуючи здобутки та досягнення України ми розуміємо, що нове ваше покоління напише нові сторінки історії своєї країни.Плекаємо надію на те, що територіальна цілісність України залишиться непорушною. Нам слід пам’ятати про численні жертви наших співвітчизників, що покладені на вівтар незалежності, соборності, державності, проте пам’ятати тих, хто своєю працею веде нашу країну вперед.